İADE VE DEĞİŞİM

İade İptal Süreci

 Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim ?

Henüz kargolanmamış siparişinizi internet sayfamıza üye girişi yaptıktan sonra Hesabım kategorisinin altında bulunan "Sipariş İzleme" bölümünden iptal edebilirsiniz.

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nelerdir?

İade süresi elinize ulaştığından itibaren 15 gündür.  Abiye, tasarım ürünlerinde iade yapılmamaktadır yalnızca teslim alındıktan sonra 1 gün içerisinde kargoya verildiğindeabiye grubundan bir ürünle değişim yapılabilir.

Kozmetik, kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, eşarp, şal, bone, kolluk ve aksesuar ürünlerinin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş, vs.)

İndirimli veya kampanyalı ürün alımında ürün iade veya ürünü farklı bir ürün ile değişimi olmamaktadır.

İade edilecek ürün ile ilgili web sayfasında Hesabım kategorisi altında bulunan ürün iade  butonuna bastıktan sonra size gönderilen ürüne ait fatura ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün iadesi alınmayacak kargo iade gönderilecektir.

Ürün elimize ulaşmadan herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir. Ürün elimize ulaştıktan sonra iade işleminiz başlatılır.

Ürünü iade ve değişim gönderiminde kargo ücreti müşteriye aittir. sadece ayıplı ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasından alacağınız gönderi kodunuzu saklayınız. Gerekli olması halinde sizden talep edilebilir.

Ürün iade ve değişim için gönderilecek kargo adresi : Ceyhun Atıf Kansu Cad.  1271. Sok.  No:15/E  Balgat/ANKARA

* Kampanyalı fırsat ürünlerinde iade ve değişim işlemi yapılmamaktadır.

*  Abiye ürünlerde iade yapılmamaktadır. Değişim süresi aynı gün içerisinde kargoya verildiği takdirde geri alınabilir.

Satın aldığım ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor ?

AHSEN olarak kalite kontrol testleri uygulamaktayız. Ancak tüm ürünleri kontrol etme şansımız bulunmadığından üretici kaynaklı bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumda ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak talebinize göre iade yada stoklar dahilinde değişim işlemi yapılacaktır. İade işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için "İade ve İptal" bölümüne bakınız. Kargo ücreti AHSEN ödemeli olarak gönderilecektir.

Siparişimdeki hediye veya indirimli ürünü iade değişim yapabilir miyim ?

Hediye veya indirimli ürünü iade değişim yapılamamaktadır.

İade ettiğim ürünün bedelini ne zaman alabilirim ?

Ürününüz, AHSEN’e ulaştıktan sonra 48 saat içerisinde Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. İade şartlarına uygunsa size e mail yolu ile bildirilir. Ücret iade işlemi için bankaya gerekli talimat verilir. Bu işlemden sonra bankaların AHSEN’den aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 10 gün sürer.

Havale/Eft ile yapılan ödemeler iade edilen ürün bize ulaştıktan sonra 7 iş günü içersinde iade edilir.

 İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksitli satın alımlarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır. ) İade işlemlerinde kargo bedeli / bedelleri tarafınıza yapılacak olan iade bedelinden kesilmektedir. Ücret İadesi işleminiz ürünün bize ulaşmasını takip eden en geç 10 iş günü içinde tamamlanır. Tamamlandıktan sonra AHSEN’      den size iade işleminizin tamamlandığını bildiren bir e-posta gelir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR